Рекреативно пливање током Дечје недеље

Дана 9.октобра 2014. године ученици ОШ „Сечењи Иштван“ посетили су спортско-рекреативни центар „Базен Прозивка“ и сат времена рекреативно пливали са својим вршњацима. У жељи за дружењем, доказивањем и потврђивањем, двадесет и четири ученика, од тога 18 ученика 5. разреда и 6 ученика 7. разреда показало је своје пливачке способности и уживало у активном одмору. На забаван начин деца су задовољила своју основну потребу за кретањем, изузетно важну и неопходну у данашњим условима живљења. Кроз игре у малом базену, а потом пливањем у великом, ђаци су показали храброст, колегијалност, дисциплинованост, дух пријатељства и здравог надметања.
Пливање, као грана спорта, подстиче правилан раст и развој детета, јача здравствене и хигијенске навике, али и хуманост, јер знати пливати значи сачувати живот, помоћи другима, спасити друге и зато поносно можемо похвалити наше пливаче.
Ученици седмог разреда: Татјана Зарић, Никола Малиџан, Драгана Ћуро, Филип Тили, Мелита Вереш и Мила Прћић.
Ученици петог разреда: Ина Хорват, Марко Башић Палковић, Милош Хичик, Антонио Хорватски, Мила Војнић Тунић, Ана Војнић Тунић, Сара Крмпотић, Дарио Цако, Андреа Фазекаш, Александар Прћић, Огњен Шушњар, Сара Еветовић, Данијела Звекић, Дијана Вукајловић, Валентина Ач, Синера Беришај, Ана Недељковић и Марија Шајновић. Питање ђака, по завршетку часа пливања, гласило је: „Када ћемо ићи опет?“
Ученике је предводила наставница физичког васпитања Маја Прћић.