Дечја недеља у нашој школи

У нашој школи је поводом обележавања Дечје недеље од 7. до 13. октобра било много активности. У сва четири школска објекта обележен је јубилеј - 30 година Конвенције Уједињених нација о правима детета, а под слоганом "Да право свако - дете ужива лако", и то на разноврсне начине. Ученици нижих разреда цртали су по асфалту на тему дечјих права, начинили су и дрво дечјих права и обавеза, бавили се спортским активностима, шетали се природом и ЗОО-вртом. Прваци су примљени у Дечји савез, у гостима смо имали и Софију Береш из МКЦ "Непкер" која је ђацима поред фолклорне музике представила и старе народне игре и ношње; Мелита Остојић из "Зумба кидс"-а учила је наше ђаке да плешу зумбу, промоцији спорта и здравог живота присуствовали су и ученици виших разреда. Њима су се представили и џудо-клуб и хипхоп клуб.Ученици су такође мењали и улоге са наставницима, држали часове и разговарали о правима и обавезама детета на часовима одељењског старешине.