Obuka za nastavnike u okviru projekta "Pokrenimo našu decu"

U okviru projekta "Pokrenimo našu decu" koji vode Ministarstvo prosvete i "Aqua Viva" u petak, 10. februara održana je u Somboru obuka za po jednog učitelja iz svake škole u Severnobačkom okrugu. Cilj projekta je da se uvede korektivna gimnastika u škole, kako bi se kod učenika smanjili gojaznost, deformiteti kičmenog stuba i stopala. Zato će uskoro niži razredi vežbati svakodnevno, na času, na odmoru, pre ili posle nastave oko petnaest minuta. I naša učiteljicа Irsa Isić je prošla obuku i sada predstoji da obuči sve naše učitelje. U našoj školi je na ovu temu snimila prilog i Pannon TV za emisiju Közügyek (prilog počinje u 24:46) i za današnji Híradó (prilog počinje u 21:23). Pogledajte ih!