4. TAKMIČENJE U PRIČANJU PRIČA
<< Povratak

Pored toga što vole da čitaju, naši učenici vole i da pričaju mađarske narodne priče. Zbog toga smo i ove godine u našoj školi organizovali takmičenje u pripovedanju priča. Svoj talenat u pričanju priča niži razredi su međusobno odmeravali 13, a viši razredi 14. februara 2018. godine. Učenici sa najboljim rezultatima su se plasirali dalje, na takmičenje „Kálmány Lajos Népmesemondó Verseny”, odakle će ih samo jedan korak deliti od vojvođanskog takmičenja. Žiri je odlučio da će školu predstavljati sledeći učenici:

UČENICI NIŽIH RAZREDA
KATEGORIJA: 1-2. razredi:
I mesto : Robert Jurčak (2.b)
II mesto: Viktor Nađ Maroši (2.km)
III mesto: Žombor Hegediš (1.km)
Lila Hegediš (2.km)
Posebna nagrada: Brigita Sekula (1.b)
Ede Balaž Piri (2.km)

KATEGORIJA 3-4. razredi:
I mesto: Arpad Dudaš (4.a)
II mesto: Žoka Đapjaš (3.)

UČENICI VIŠIH RAZREDA:

KATEGORIJA: 5-6. razredi:
I mesto: Žofija Dudaš (5.a)
II mesto: Melisa Štefaniga (5.b)
III mesto: Lineta Verešbaranji (5.c)

KATEGORIJA: 7-8. razredi:
I mesto: Petra Nemet (7.a)
II mesto: Eva Kemiveš (7.a)
III mesto: Ines Zonai (7.c)

Učenici su nagrađeni diplomama i poklon-knjigama.