Kitűnően szerepeltek tanulóink a 10. Iskolai Olimpián.
<< Povratak

Kitűnően szerepeltek tanulóink a 10. Iskolai Olimpián. 2016. május 9-e és 14-e között tartották meg Vranjeban és Nišben a 10. Iskolai Olimpiai Játékokat az általános és középiskolai diákok részére.
15 sportágban összesen 7000 diák versenyzett a legjobbnak járó elismerésért. Szabadka városát 150 diák képviselte, köztük kiérdemelten vehettek részt a mi tanulóink is.
Úszás: Sara Evetović (6.1) 50 méteres delfinúszásban 2. helyezést ért el, míg Sisa Ervin (4b) az 50 méteres mellúszásban 13. lett.
Nyolcadikos lányaink futballban 4. helyezést értek el: Anđela Trkulja, Marija Trkulja, Keresztes Delfina, Aleksandra Milovanović, Martina Kujundžić, Minja Šijačić, Elena Vuković és Iva Brkić.
Cselgáncsban (dzsúdóban) iskolánkat Mihajlo Milošev (7.1) és Julija Kajari képviselte.
A szabadkaiak összesen 12 éremmel térhettek haza, melyből egyet iskolánk diákja szerzett.
Delfinúszásban az 50 méteres távon Sara Evetović ezüst érmet nyert, így a többi résztvevővel együtt a legjobb fényben tüntette fel iskolánkat és Szabadkát.
Gratulálunk a játékosoknak és a tanáraiknak a kitűnő eredményekért!