A mi poliglottunk, Kis Vivien

Az iskola nagyon büszke azokra a tehetséges és szorgalmas tanulókra, akik kitűnő eredményeket érnek el. Közülök is kiváltképpen Kis Vivienre, a 8. c osztály tanulójára. Ő hihetetlen nyelvtehetség. Egy napon versenyzett két versenyen. Név szerint a 2018. 3. 3-án megtartott községi német nyelvi versenyen, ahol 3. helyezést ért el, és ugyanazon a napon a községi angol versenyen 2. helyet szerzett. A következő verseny, amelyen részt vett, az a körzeti angol nyelvi verseny március 25-én, amelyen a legjobb 1. helyezést érte el. Azután, tanára és mentora, Kovács Csaba kíséretében elindult az út Szerbia felé, amikor Ćupriján május 13-án részt vett az általános iskolások köztársasági versenyén idegen nyelvből – angol nyelvből. Oda még tizenegy diákkal együtt utazott más szabadkai iskolákból. A tesztelésen összesen 497 tanuló vett részt egész Szerbiából, és három részben zajlott a verseny (az írott szöveg megértésének ellenőrzése, a grammatikai tudás ellenőrzése és a beszédértési/hallásértési képesség ellenőrzése). Egyedül a mi Vivienünknek sikerült a szabadkaiak közül eljutnia a verseny negyedik szintjére, a szóbeli részre, mert a lehetséges és maximális 45 pontból 43 pontja volt! De még itt sincs vége. A szóbeli vizsgán brillírozott, így a végleges ranglistán 62 ponttal az előkelő 2. helyet foglalta el Szerbiában. Csak emlékeztetőül, ebben az évben Vivien megszerezte a kitűnő 3. helyet a köztársasági versenyen szerb nyelvből, mint nem anyanyelvből, valamint a korábbi években az első három helyezés valamelyikét magyar nyelvből és nyelvművelésből. Muszáj ennek a nagyszerű tanulónknak szívből gratulálni és megköszönni, hogy méltón képviseli iskoláját! Bravó Kis Viviennek és angoltanárának, Kovács Csabának!