Ученици ОШ "Сечењи Иштван" одлични на Републичком такмичењу у пливању

Републичко првенство основних и средњих школа Србије одржано је у уторак, 25. новембра 2014. године, на базенском комплексу „Милан Гале Мушкатировић“ у Београду. На такмичењу је учествовало скоро 1000 пливача, пливачица и ватерполиста из свих региона Србије. За Севернобачки округ наступило је око 60 такмичара.

Основну школу „Сечењи Иштван“ представили су:

Александар Голочорбин – VIII/1 разред, Сара Еветовић – V/1 разред и Ника Хајнал – III/1 разред.

Сара Еветовић, добитница сребрне медаље са прошлогодишњег првенства, у дисциплини 50 м делфин у својој генерацији је постигла најбољи резултат и тиме (у категорији од 5. до 6. разреда) заузела је 5. место. Александар Голочорбин је заузео 19. место (50 м краул), а Ника Хајнал 16. место (50 м леђно). Пливачи су у лепом светлу презентовали нашу школу.

Ученике је предводила профецорица физичког васпитања Маја Прћић.