U našoj školi prvi put održan jezički ispit iz nemačkog jezika

U našoj školi je prvi put organizovan ispit iz nemačkog jezika na nivou A1/A2. Dvadeset učenika osmih razreda se prijavilo na ispit. Pismeni deo ispita održan je 14.maja i trajao je od 15.15  do 18.30 časova. Na ispitu se ispitivalo razumevanje slušanog teksta, pisanog teksta i trebalo je da učenici sastave jedno pismo kao odgovor na data pitanja. Učenici su uzbudljivo, ali ozbiljno, radili svoje zadatke. Ispit je vodio lektor Alfred Bar iz Nemačke.

Usmeni deo internacionalnog ispita iz nemačkog jezika na nivou A1/A2 organizovan je 26. i 27. maja. Učenici su pripremili plakat ili prezentaciju u elektronskoj formi i trebalo je da nam to predstave u 3-4 minuta. Nakon toga je ispitivač postavljao nekoliko pitanja u vezi sa izabranom temom kao i nekoliko pitanja, koja nisu u vezi sa izabranom temom. Ispit je trajao 15 minuta. Ispit je vodila nastavnica Marija Urban-Margit i lektor Alfred Bar iz Nemačke. Rezultati ispita su sabrani i prekontrolisaće ih Kulturno Odeljenje Nemačke Ambasade. Rezultati i podela diploma će biti sredinom juna.