Školska slava, Dan Svetog Save

U subotu, 27. januara 2018. godine svečanom akademijom obeležili smo školsku slavu, Dan Svetog Save. Svečanost su uveličali svojim prisustvom roditelji, predstavnici Školskog odbora i Saveta roditelja škole, predstavnici Uprave Grada Subotica, penzioneri škole i drugi istaknuti pojedinci koji su pomogli rad škole. Učenici nižih i viših razreda su sa svojim nastavnicima pripremili bogat program. Pored nastupa hora i orkestra, pevali su i solisti, recitovali recitatori, glumili naši glumci. Prvi put su nastupili i učenici udaračke sekcije i prikazali svoj talenat. Sveštenik, otac Ilija, osveštao je slavski kolač i poželeo celoj školi srećnu školsku slavu, Ovom prilikom uručene su medalje za 62 Druga za primer, koje je svaka razredna zajednica izabrala kao primer kakav drug treba da bude. Direktorka škole, Vesna Weiss, dodelila je i zahvalnice roditeljima i istaknutim pojednicima lokalne zajednice koji su doprineli u građenju partnerstva škole sa roditeljima i lokalnom zajednicom.