POČELO SNIMANJE LUTKARSKE OPERE "IMOLA"

Naši učenici trećih srpskih i mađarskih razreda pripremaju se za učešće u lutkarskoj operi "Imola", za koju je tekst napisala teatrolog Rita Fleis, a muziku kompozitor Ferenc Kovač. Ta predstava je projekat namenjen negovanju kulturne baštine Subotice i proslavi 150 godina postojanja jedine od nekadašnjih 11 subotičkih vetrenjača, koja se nalazi u Malom Bajmoku i koja je bila od velikog značaja za proizvodnju brašna u Subotici i njegovu prodaju širom Evrope.

Dugogodišnji muzički urednik RT Novi Sad i 'Zmajevih dečjih igara', a sada kompozitor i muzički saradnik dečjeg hora 'Zvončići' u Novom Sadu, te dirigent tamburaškog orkestra u Novom Sadu, Ferenc Kovač, posetio je 18. novembra našu školu i sa đacima započeo proces snimanja matrice za ovu lutkarsku operu, koju planiramo da na proleće svečano premijerno i izvedemo uz pomoć školskog orkestra i mladih subotičkih muzičara. Učenicima je bilo zanimljivo da prvi put učestvuju u snimanju ovakvog projekta, sa slušalicama na ušima i uz instrukcije iskusnog kompozotora i dirigenta. Rad na projektu se nastavlja. Učiteljica koja vodi ovaj projekat sa našim đacima je Snežana Gligorić, a saradnici su nastavnik muzičke kulture Šandor Tamaš i direktorka Vesna Weiss.