Okružno takmičenje iz mađarskog u našoj školi
<< Povratak

U subotu, 24. marta naša je škola je bila, kao i mnogo godina do sada, domaćin Okružnog takmičenja iz mađarskog jezika i jezičke kulture.  Na njemu je ove godine učestvovalo 54 učenika iz 16 škola Severnobačkog okruga, a dodeljeno je 11 trećih, 8 drugih, i 6 prvih nagrada. Dobrodošlicu su učenicima i njihovim nastavnicima-mentorima poželeli: direktorka škole, naša zlatna recitatorka Noemi Božič,narodnom pesmom goste je pozdravila Lea Futo, a orkestar citri pod vođstvom nastavnika Atile Šalate izveo je dve narodne pesme veoma uvežbano i lepo. Naše učenice Ines Futo iz 8.a, Lea Futo iz 5. a i Cipora Kiš Terkelj iz 7. a razreda osvojile su svaka po 3. mesto. Čestitamo učenicama i nastavnicama Moniki Božo i Teodori Petraš!