Lutkarska predstava na engleskom jeziku preko skajpa

Na poslednjem  času engleskog jezika nastavnice Dragane Škrbić učenici su na času gledali lutkarsku predstavu lutkarke iz Japana preko skajpa.

Kudo Juki je lutkarka iz Japana koja je prošle godine na Internacionalnom festivalu lutkarskog pozorišta za decu, održanom u našem gradu, osvojila specijalno priznanje. Zahvaljujući bibliotekarki Riti Fleis, iz Gradske bibilioteke,  saradnja sa ovom umetnicom je nastavljena i realizacijom lutkarske predstave na času engleskog jezika.

Učenici su posle uvodnog dela časa i upoznavanja sa umetnicom odgledali predstavu, a zatim postavljali pitanja japanskoj umetnici na engleskom jeziku i tako primenili svoje znanje. Čas je realizovan u tri odeljenja, a utisci učenika su bili odlični. Nastavnica Dragana Škrbić takođe je izrazila zadovoljstvo održavanjem ovakvog časa i složila se sa učenicima da bi bilo korisno nastaviti sa ovom praksom i u sledećoj školskoj godini.