Jezik ne razdvaja već spaja ljude

Danas, 20. novembra 2017. godine, održana je prva od tri planirane jezičke radionice u okviru projekta „Komunikacija i interakcija u duhu interkulturalnosti“. Učenici viših razreda su imali priliku da nauče neke od osnovnih reči iz mađarskog, romskog i srpskog jezika, ali i da budu učitelji svojim vršnjacima. U duhu teme koju je nosila prva radionica „Jezik ne razdvaja već spaja ljude“, šest grupa učenika je udruživanjem svojih veština i znanja spajalo jezičke puzle, spajajući tako tri naroda, jezika i kulture. Uz minimalnu pomoć koordinatora Rejhane Saiti (pedagoškog asistenta za Rome), Marije Dujmović (nastavnice mađarskog jezika) i Damira Išpanovića (nastavnika srpskog jezika) svi učesnici radionice su savladali svoje zadatke i tako naučili neke nove reči, koje im ubuduće, nadamo se, neće biti nepoznate kada ih čuju u hodnicima naše škole.