Dva mesta na pobedničkom postolju za naše mlade istoričare

Na XXVI Zavičajnom takmičenju učenika Karpatskog basena na teme iz mađarske istorije koje je već, tradicionalno, održano i ove školske godine u novembru u OŠ „Sečenji Ištvan” Subotica, a organizuje ga Udruženje prosvetnih radnika Mađara severne Bačke, našu školu predstavljale su dve ekipe.
Tema ovogodišnjeg takmičenja bila je u skladu sa 165. godišnjicom naše škole: život i delo Ištvana Sečenjija, a takmičile su se 23 osnovnoškolske i 3 srednjoškolske ekipe.
Takmičare su pozdravili: gospođa Ibolja De Negri u ime organizatora, mr Jene Hajnal u ime Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine i direktorka Vesna Weiss, u ime domaćina takmičenja.

Među 23 osnovnoškolske ekipe, naši su đaci pokazali izuzetno znanje o Ištvanu Sečenjiju, čije ime naša škola nosi. Ekipa u kojoj su bili učenici Lila Marton, 8.a, Emili Kiš, 7.a i Lara Tašković, 7.c, osvojila je zavidno drugo mesto, a ekipa u kojoj su bili učenici Arpad Dudaš, 8.a, Evelin Aroksalaši, 7.a i Dorina Govorković, 7.a osvojila je izuzetno treće mesto. Tako su pobedničko postolje osnovnih škola na ovom takmičenju krasila čak dva mesta koja su osvojili naši učenici.

Za uspeh naših učenika su, pored njih samih, zaslužne i nastavnice Ana Herbut Hegediš i Rita Nikolić, koje su pripremale obe ekipe. Zadatak takmičara je bio da pokažu svoje znanje o životu i delu Sečenjija, ali i razumevanje šireg konteksta doba u kojem je živeo, kao i svoju kreativnost izradom kreativnog zadatka u vezi sa temom.
Istovremeno, naši nastavnici istorije, Ana Herbut Hegediš i Rudolf Weiss, bili su angažovani kao članovi žirija za timove srednjih škola.

Naši uspešni učenici nagrađeni su poklon-paketom, knjigama i diplomama. Čestitamo!