Dan nemačkog jezika i kulture

I ove školske godine obeležili smo Dan nemačkog jezika i kulture u našoj školi, s obzirom da je naša škola Partnerska škola za učenje nemačkog jezika. Šestog oktobra u fiskulturnoj sali 96-oro učenika od 5. do 8. razreda raspoređenih u 12 grupa takmičilo se u veoma zanimljivom kvizu koji su osmislile nastavnice nemačkog jezika, Marija Urban Margit, Žužana Deli Kokić i Aniko Bajus, uz pomoć drugih predmetnih kolega. Učenike nižih razreda za nastup uz pesmu i ples pripremila je nastavnica Klaudija Ilija. Program je vodila naša volonterka za nemački jezik, Ester Hausman, a u žiriju su se našli i članovi organizacije "Kulturweit", profesorka nemačkog jezika iz Gimnazije "Svetozar Marković" Silvija Molnar, mentor za nemački jezik Štefan Fuks, kao i predstavnik Đačkog parlamenta, Ivan Ostrogonac. Učenici-takmičari su odgovarali na 60 pitanja iz oblasti raznih predmeta, ali na nemačkom jeziku i pokazali izvrsno znanje, jer je grupa koja je osvojila prvo mesto od mogućih 600 bodova, imala 510. Učenici koji su osvojili prva tri mesta nagrađeni su nemačkim slatkišima i diplomama, a svi đaci su dobili na poklon sveske za nemački jezik. Ovaj kviz kojim smo želeli da pokažemo kako se u našoj školi uči nemački jezik gledalo je i osamdesetak učenika viših razreda, kao i nastavnici, predstavnici Školskog odbora, Saveta roditelja i Uprave Grada Subotica.