A nyelv nem elszakítja, hanem összeköti az embereket

2017. november 20-án tartották meg a három tervezett nyelvészeti műhelymunka közül az elsőt a Kommunikáció és interakció az interkulturalitás szellemében nevezetű projekt keretében. A fölsős diákoknak alkalmuk nyílt megtanulni vagy éppen megtanítani társaiknak néhány kifejezést magyarul, romául és szerbül. A téma jellegét az elnevezése adta: A nyelv nem elszakítja, hanem összeköti az embereket. A tanulóknak hat csapatban kellett megoldaniuk egy izgalmas nyelvi kirakóst. A koordinátorok pici segítségével minden résztvevő tanuló megoldotta a feladatát ily módon tanulva meg néhány új szót, melyek már reméljük nem fognak ismeretlenül csengeni számukra, ha meghallják azokat iskolánk folyosóján.

Koordinátorok: Rejhana Saiti (roma pedagógiai asszisztens), Marija Dujmović (magyartanárnő) és Damir Išpanović (szerbtanár).