A Kárpát-medencei tanulók XXVI. Honismereti Versenyén két csapat képviselte iskolánkat magyar-történelmi témákban, amelyre idén hagyományosan novemberben került megrendezésre a szabadkai Széchenyi István Általános Iskolában az Észak-bácskai Magyar Pedagógusok Egyesülete szervezésében.
Az idei verseny témája kötődött iskolánk fennállásának 165. évfordulójához: magába foglalta Széchenyi István életét és munkásságát, valamint 23 általános iskolai és 3 gimnáziumi csapat mérte össze tudását.
A versenyzőket köszöntötte: a szervezők nevében De Negri Ibolya, a Magyar Nemzeti Tanács nevében pedig mgr. Hajnal Jenő elnök úr, a verseny házigazdája nevében Weiss Vesna igazgatónő.
A 23 általános iskolás csapat között diákjaink kivételes tudásról tettek tanúbizonyságot Széchenyi Istvánról, akinek a nevét iskolánk viseli. Márton Lilla 8.a osztályos, Kiss Emili 7.a osztályos és Taskovity Lara 7.c osztályos tanulókból álló csapat irigylésre méltó második helyezést ért el, a 8.a osztályos Dudás Árpád, Árokszállási Evelin 7.a és Govorković Dorina 7.a osztályból kivételes harmadik helyezést tudhattak magukénak. Így ezen a versenyen az általános iskolák győztes dobogója két helyezést is elfoglalt a diákjaink által.
Diákjaink sikeréért Hegedűs Herbut Anna és Nikolić Rita tanárok is felelősek, akik mindkét csapatot felkészítették. A versenyzők feladata az volt, hogy a témához kapcsolódó kreatív feladat elkészítésével megmutassák Széchenyi életével és munkásságával kapcsolatos ismereteiket, de megértsék a korszak tágabb összefüggéseit, amelyben élt, valamint bemutassák kreativitásukat.

Ezzel egy időben felkérték történelemtanárainkat, Hegedűs Herbut Annát és Weiss Rudolfot a gimnáziumi csapatok zsűritagjának.

Sikeres diákjainkat ajándékcsomaggal, könyvekkel és oklevéllel jutalmazták. Gratulálunk!