У нашој школи први пут одржан језички испит из немачког језика

У нашој школи је први пут организован испит из немачког језика на нивоу А1/А2. Двадесет ученика осмих разреда се пријавило на испит. Писмени део испита одржан је 14. маја и трајао је од 15.15  до 18.30 часова. На испиту се испитивало разумевање слушаног текста, писаног текста и требало је да ученици саставе једно писмо као одговор на дата питања. Ученици су узбудљиво, али озбиљно, радили своје задатке. Испит је водио лектор Алфред Бар из Немачке.

Усмени део интернационалног испита из немачког језика на нивоу А1/А2 организован је 26. и 27. маја. Ученици су припремили плакат или презентацију у електронској форми и требало је да нам то представе у 3-4 минута. Након тога је испитивач постављао неколико питања у вези са изабраном темом као и неколико питања, која нису у вези са изабраном темом. Испит је трајао 15 минута. Испит је водила наставница Марија Урбан-Маргит и лектор Алфред Бар из Немачке. Резултати испита су сабрани и преконтролисаће их Културно Одељење Немачке Амбасаде. Резултати и подела диплома ће бити средином јуна.