Студенти у нашој школи-вежбаоници

Октобар је месец студената. Тада почињу своју наставну годину. С обзиром да је наша школа вежбаоница за студенте Учитељског факултета на мађарском наставном језику, од октобра су сваког четвртка практично чланови нашега колектива, јер посећују часове и стичу своју студентску праксу. Седам наших учитеља на мађарском језику ментори су студентима овога факултета: Ђенђи Пољаковић, Ленке Кобрехел, Елвира Лилић, Силвија Шили, Силвија Вашархељи, Рената Туруш Биачи и Ева Боршош. Оне сарађују са студентима и њиховим професорима и обучавају их за рад на часовима математике и природе и друштва, преносе им своје велико искуство. 11. октобра и руководство школе, директорка Весна Wеисс и заменица директорке, Ирен Бурањ, пожелеле су добродошлицу студентима и њиховим факултетским професорима, као и менторима. Том приликом им је представљен рад школе, њени успеси и правила по којима школа функционише, како би се студенти што лакше и боље снашли на својој пракси. Ученици веома воле студенте на својим часовима, јер су им студенти занимљиви, припадају млађој генерацији која је по годинама ближа ученицима. Зато су ученици с великом пажњом и занимањем посматрали студенте и чекали да почне студентска пракса.