ПОЧЕЛО СНИМАЊЕ ЛУТКАРСКЕ ОПЕРЕ "ИМОЛА"

Наши ученици трећих српских и мађарских разреда припремају се за учешће у луткарској опери "Имола", за коју је текст написала театролог Рита Флеис, а музику композитор Ференц Ковач. Та представа је пројекат намењен неговању културне баштине Суботице и прослави 150 година постојања једине од некадашњих 11 суботичких ветрењача, која се налази у Малом Бајмоку и која је била од великог значаја за производњу брашна у Суботици и његову продају широм Европе.

Дугогодишњи музички уредник РТ Нови Сад и 'Змајевих дечјих игара', а сада композитор и музички сарадник дечјег хора 'Звончићи' у Новом Саду, те диригент тамбурашког оркестра у Новом Саду, Ференц Ковач, посетио је 18. новембра нашу школу и са ђацима започео процес снимања матрице за ову луткарску оперу, коју планирамо да на пролеће свечано премијерно и изведемо уз помоћ школског оркестра и младих суботичких музичара. Ученицима је било занимљиво да први пут учествују у снимању оваквог пројекта, са слушалицама на ушима и уз инструкције искусног композотора и диригента. Рад на пројекту се наставља. Учитељица која води овај пројекат са нашим ђацима је Снежана Глигорић, а сарадници су наставник музичке културе Шандор Тамаш и директорка Весна Вајс.