Наша школа - чланица пројекта "Развионица"

ОШ "Сечењи Иштван" је 2013. године била једина суботичка школа која је уз осталих 39 школа из Србије ушла у пројекат под називом: Развионица - Подршка развоју људског капитала и истраживању - развој општег образовања и људског капитала. Носилац пројекта је Министарство просвете, науке и технолошког развоја, а финасира га Европска унија. Пројекат спроводи конзорцијум који води Hulla & Co, Human Dynamics K.G., а завршава се 2015. године.

Циљ овог пројекта је даљи развој образовања у Србији кроз едукацију, истраживање и иновацију, и стварање услова у школи да учење буде занимљивије, ефикасније и квалитетније, кроз унапређење професионалног развоја наставника и техничко опремање школа-вежбаоница.

Наиме, наша школа је од 1998.године започела сарадњу са Учитељским факултетом на мађарском наставном језику у Суботици и од тада код наших учитеља-ментора на студентску праксу долазе студенти са овога факултета. Због тога што наша школа има и статус школе-вежбаонице, нашли смо своје место у пројекту Развионица.

Сви наши учитељи, наставници, стручна служба школе, директор, и посебно наставници-ментори, током две године присуствовали су бројним семинарима и обукама на којима су се упознали са новом Стратегијом образовања у Србији, новим потребама васпитно-образовног рада; професионално су се усавршавали на ИКТ обукама, и "учили" како да више буду рефлексивни практичари у своме раду. Директорка школе је заједно са још десет директора школа-чланица овог пројекта била учесница 11. интернационалне конференције "Изврсност и иновативност у образовању 2014: изазови креативности и иновација" у Паризу, од 7. до 10. јула, где је слушала предавања професора и методичара из целога света, била учесник радионица и у контакту са колегама из целога света сазнавала примере добре праксе у другим земљама и њиховим образовним системима.

При крају обуке школа је добила и вредну техничку опрему која ће помоћи наставницима да буду креативнији у своме раду, да настава буде ученицима занимљивија и помогне им у усвајању знања.