Маскенбал: будући прваци са четвртацима традиционално терали зиму

Иако је зима одлучила да нам покаже фебруарске зубе, ми знамо да ће ускоро отићи, а то су и многобројни будући прваци пожелели са својим другарима, а нашим четвртацима. Зато су са својим родитељима дошли да посете наш централни објекат и заједно са четвртацима терали су зиму.

Четвртаци су првацима припремили на часовима ликовне културе, као и при изради домаћег задатка, многобројне, шарене и креативне маске, и свака је нашла свога власника-будућег првака. Затим су сви ишли у поворци терајући зиму и призивајући пролеће. Мало су и плесали уз музику и кораке које им је показивала наставница физичке културе Беттина Куњи, а затим су учитељице Илона Буљовчић, Ирса Исић и Тинде Торма показале будућим првацима школску зграду и учионице. Том приликом другари из четвртих разреда припремили су им и програм добродошлице, а учитељице поделиле здраву ужину и картице за предстојеће активности које их очекују у нашој школи на Дану отворених врата, 29. марта.