Луткарска представа на енглеском језику преко скајпа

На последњем  часу енглеског језика наставнице Драгане Шкрбић ученици су на часу гледали луткарску представу луткарке из Јапана преко скајпа. Кудо Јуки је луткарка из Јапана која је прошле године на Интернационалном фестивалу луткарског позоришта за децу, одржаном у нашем граду, освојила специјално признање.

Захваљујући библиотекарки Рити Флеис, из Градске бибилиотеке,  сарадња са овом уметницом је настављена и реализацијом луткарске представе на часу енглеског језика.

Ученици су после уводног дела часа и упознавања са уметницом одгледали представу, а затим постављали питања јапанској уметници на енглеском језику и тако применили своје знање. Час је реализован у три одељења, а утисци ученика су били одлични. Наставница Драгана Шкрбић такође је изразила задовољство одржавањем оваквог часа и сложила се са ученицима да би било корисно наставити са овом праксом и у следећој школској години.