Језик не раздваја већ спаја људе

Данас, 20. новембра 2017. године, одржана је прва од три планиране језичке радионице у оквиру пројекта „Комуникација и интеракција у духу интеркултуралности“. Ученици виших разреда су имали прилику да науче неке од основних речи из мађарског, ромског и српског језика, али и да буду учитељи својим вршњацима. У духу теме коју је носила прва радионица „Језик не раздваја већ спаја људе“, шест група ученика је удруживањем својих вештина и знања спајало језичке пузле, спајајући тако три народа, језика и културе. Уз минималну помоћ координатора Рејхане Саити (педагошког асистента за Роме), Марије Дујмовић (наставнице мађарског језика) и Дамира Ишпановића (наставника српског језика) сви учесници радионице су савладали своје задатке и тако научили неке нове речи, које им убудуће, надамо се, неће бити непознате када их чују у ходницима наше школе.