Језички испит из немачког језика

Једна од програмских активности наше школе је учешће у раду мреже Партнерских школа за учење немачког језика. У јуну прошле школске  године, пред сам завршетак школе, 35 наших ђака који су полагали испит за А1 и А2 ниво знања немачког језика, добило је уверења за своје знање, а међу њима је 11 ученика добило уверење о положене све 4 језичке вештине: разумевање читања, слушања, писање и говор-комуникација.

Ове школске године, полагање се догодило нешто раније, с обзиром да је новина у овом програмском раду да је нашу школу за подршку у раду наставницима на немачком језику одабрао Гете Институт из Београда.

Због тога је 2. децембра 2018. године 32 ученика осмих разреда полагало пред комисијом стручњака из Гете Института у нашој школи тест за А1 ниво познавања немачког језика из 4 језичке вештине: из разумевања читања, слушања, писања и говора. Резултати ће ускоро бити објављени, а ученици се већ припремају за полагање А2 нивоа знања из немачког језика. На сликама: атмосфера поделе уверења у јуну прошле године и атмосфера полагања испита ове школске године.