Дан немачког језика и културе

И ове школске године обележили смо Дан немачког језика и културе у нашој школи, с обзиром да је наша школа Партнерска школа за учење немачког језика. Шестог октобра у фискултурној сали 96-оро ученика од 5. до 8. разреда распоређених у 12 група такмичило се у веома занимљивом квизу који су осмислиле наставнице немачког језика, Марија Урбан Маргит, Жужана Дели Кокић и Анико Бајус, уз помоћ других предметних колега. Ученике нижих разреда за наступ уз песму и плес припремила је наставница Клаудија Илија. Програм је водила наша волонтерка за немачки језик, Естер Хаусман, а у жирију су се нашли и чланови организације "Kulturweit", професорка немачког језика из Гимназије "Светозар Марковић" Силвија Молнар, ментор за немачки језик Штефан Фукс, као и представник Ђачког парламента, Иван Острогонац. Ученици-такмичари су одговарали на 60 питања из области разних предмета, али на немачком језику и показали изврсно знање, јер је група која је освојила прво место од могућих 600 бодова, имала 510. Ученици који су освојили прва три места награђени су немачким слаткишима и дипломама, а сви ђаци су добили на поклон свеске за немачки језик. Овај квиз којим смо желели да покажемо како се у нашој школи учи немачки језик гледало је и осамдесетак ученика виших разреда, као и наставници, представници Школског одбора, Савета родитеља и Управе Града Суботица.